Koniec 31-meczowej serii Antony'ego

Koniec 31-meczowej serii Antony'ego fot. MDI / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk

Antony w niedzielnym meczu przeciwko Newport County wpisał się na listę strzelców oraz zaliczył asystę. Jego Manchester United pokonał rywali 4:2, a dla piłkarza był to pierwszy od 31 spotkań bezpośredni udział przy bramkach „Czerwonych Diabłów”.

Antony w końcu się przełamał. Brazylijczyk po serii 31 meczów bez gola lub asysty miał udział przy dwóch trafieniach Manchesteru United.

Do tej pory ostatnim meczem, w którym piłkarz bezpośrednio przyczynił się do zdobycia bramki, był sparing przeciwko RC Lens z początku sierpnia 2023 roku.

W niedzielę, 28 stycznia „Czerwone Diabły” mierzyły się z Newport County z czwartego poziomu rozgrywkowego w Anglii w ramach 1/16 finału FA Cup. Skrzydłowy już w siódmej minucie asystował przy trafieniu Bruno Fernandesa.

Pięć minut później wynik podwyższył 18-letni Kobbie Mainoo, jednak potem gole strzelali piłkarze Newport, którzy doprowadzili do wyrównania.

W 68. minucie spotkania na ratunek United przyszedł nie kto inny, jak właśnie Antony, który wpisując się na listę strzelców, ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Rasmus Hojlund.

Brazylijczyk do Manchesteru United trafił latem 2022 roku z Ajaksu Amsterdam. Klub z Old Trafford za skrzydłowego musiał wyłożyć niemal 100 milionów euro (95 + bonusy).

Niestety ciężko mówić o tym, by zainwestowane w sprowadzenie piłkarza pieniądze się zwróciły. 23-latek w barwach United rozegrał 66 spotkań, w których zdobył osiem bramek i zanotował trzy asysty.