Koniec z gwiazdorzeniem w PSG. Piłkarze otrzymali... 35-stronicowy dokument z zakazami

Koniec z gwiazdorzeniem w PSG. Piłkarze otrzymali... 35-stronicowy dokument z zakazami
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Za ostatnimi słowami władz Paris Saint-Germain poszły czyny za sprawą opracowania obszernego dokumentu z szeregiem obostrzeń, które mają przestrzegać zawodnicy w tym sezonie.

Nasser Al-Khelaïfi był bardzo zniesmaczony rezultatem osiągniętym przez zespół w minionych rozgrywkach oraz zachowaniem prezentowanym przez swoich czołowych piłkarzy. Z tego też powodu prezes francuskiego klubu zapowiedział wprowadzenie szeregu zmian w sposobie funkcjonowania drużyny i poinformował, że jeżeli ktoś nie podporządkuje się wprowadzanym zasadom, to będzie mógł poszukać sobie nowego pracodawcy.

Od tego momentu minęło już trochę czasu, ale zgodnie z informacjami przekazanymi przez „France Football”, Leonardo, który objął nie tak dawno funkcję dyrektora sportowego PSG, przygotował 35-stronicowy dokument z opisem rzeczy zabronionych. Do podpisania dostali go wszyscy członkowie ekipy z Parc des Princes oraz cały personel pracujący w klubie.

- Władze zapragnęły zaostrzyć rygor panujący w zespole. Za całość tego projektu odpowiadał Leonardo, którego pomysły zostały tylko spisane na papier. Klub wprowadzając określone zasady chce kultywować kulturę zwycięzców. W ten sposób PSG weszło na poziom zarządzania 2.0. To wszystko powinno wyjść mu na dobre - stwierdził anonimowy informator na łamach francuskiego magazynu.

Na wspomnianej liście znalazł się między innymi zakaz zarządzania swoimi mediami społecznościowymi bez porozumienia z kierownictwem, korzystania z usług osobistych lekarzy czy uprawiania określonych sportów takich jak jazdy na nartach i skuterach wodnych.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy