2024-09-28 00:03:49; Aktualizacja: 1 godzina temu
Konrad Michalak sięgnął po Superpuchar Afryki. Debiut zwieńczony cennym trofeum Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Konrad Michalak dołączył niedawno do egipskiego Zamaleku, w którego barwach zanotował już swój debiutancki występ i jednocześnie sięgnął po pierwsze trofeum. Jego drużyna po rzutach karnych wygrała mecz o Superpuchar Afryki z Al-Ahly. Polak pojawił się na murawie w 63. minucie spotkania.

We wrześniu zostaliśmy świadkami transferu czasowego z udziałem Konrada Michalaka, który zamienił wówczas saudyjski Ohod Club na egipski Zamalek. Były gracz Legii Warszawa odkrył tym samym kolejny zakątek świata w swojej piłkarskiej karierze, a w piątek zanotował już premierowy występ w nowych barwach.

Tego dnia drużyna Polaka mierzyła się z egipskim Al-Ahly w starciu o Superpuchar Afryki. Mecz ten miał dodatkowy smaczek, gdyż były to jednocześnie gorące derby Kairu. Duża stawka pojedynku sprawiła, że oba zespoły walczyły o każdy centymetr murawy. Po pierwszej połowie Zamalek przegrywał 0-1, dlatego po przerwie trzeba było szybko gonić wynik.

Tym oto sposobem szkoleniowiec 14-krotnego mistrza kraju musiał przeprowadzić ofensywne zmiany, za sprawą których w 63. minucie spotkania na boisku zameldował się Michalak. 27-latek w swoim debiucie pokazał się z całkiem niezłej strony i co najważniejsze nieco ponad dziesięć minut po jego wejściu na tablicy wyników widniał już remis.

Do wyłonienia triumfatora potrzebny był konkurs rzutów karnych, w którym lepszy okazał się Zamalek. Były młodzieżowy reprezentant Polski nie otrzymał szansy do oddania strzału, lecz w końcowym rozrachunku i tak mógł cieszyć się z zanotowanego debiutu, który zwieńczył pierwszym trofeum w postaci Superpucharu Afryki.

W swojej dotychczasowej seniorskiej karierze Michalak sięgnął po dwa mistrzostwa Polski z Legią oraz Puchar Polski z Lechią Gdańsk. Piątkowe zwycięstwo pozwoliło mu zatem dopisać do swojego CV czwarte zdobyte trofeum.