Kontuzja Lewandowskiego

Kontuzja Lewandowskiego fot. Transfery.info
Źródło: Sky

Robert Lewandowski był zmuszony opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie meczu Bayernu z RB Lipsk.

Sobotni hit Bundesligi rozpoczął się świetnie dla mistrza Niemiec. Jeszcze przed upływem 15 minut z boiska wyrzucony został obrońca ekipy z Lipska, Willi Orban, a chwilę później do siatki trafił James Rodríguez. Kolumbijczyk otworzył wynik meczu, a podwyższył go „Lewy”, wykorzystując podanie Javiego Martíneza.

Niestety zaraz po tym Polak zaczął narzekać na problemy z mięśniem dwugłowym uda. Efektem tego była zmiana, którą Jupp Heynckes przeprowadził jeszcze przed przerwą. W miejsce napastnika na murawie pojawił się Arturo Vidal.

Na ten moment nie wiadomo, jak bardzo poważny jest uraz Lewandowskiego. Więcej dowiemy się po badaniach przeprowadzanych przez niemieckich lekarzy.

Spotkanie z wicemistrzem Niemiec było dla „Lewego” 16 w tym sezonie w koszulce Bayernu. W sumie reprezentant Polski zdobył w nich 14 bramek, do których dorzucił asystę.

Dodajmy, że już w najbliższy wtorek monachijczyków czeka mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z Celtikiem.