2024-09-11 17:51:16; Aktualizacja: 2 godziny temu
Kontuzjowany piłkarz Jagiellonii Białystok czeka na badania Fot. Michal Kosc / PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Jakub Seweryn

W meczu reprezentacji Macedonii Północnej z Armenią kontuzji nabawił się Darko Czurlinow. Piłkarz Jagiellonii Białystok czeka na badania - informuje Jakub Seweryn.

Darko Czurlinow trafił do Jagiellonii Białystok tego lata. Mistrz Polski wypożyczył Macedończyka z angielskiego Burnley. Piłkarz na Podlasiu wywalczył sobie od razu miejsce w pierwszym składzie i solidna dyspozycja sprawiła, że utrzymał miejsce w reprezentacji Macedonii Północnej.

Piłkarz wyszedł w pierwszym składzie w meczu Ligi Narodów z Wyspami Owczymi, później od pierwszej minuty zaczął także starcie w ramach tych samych rozgrywek z Armenią. W drugim spotkaniu nie dopisało mu szczęście i już w czwartej minucie opuścił boisko kontuzjowany.

Jak przekazał Jakub Seweryn, piłkarz dopiero wieczorem 11 września wróci do Białegostoku. Badania, które pozwolą dokładnie określić, co 24-latkowi dolega oraz jak długa może być pauza, zostaną przeprowadzone albo tuż po powrocie, albo rano 12 września.

Czurlinow do tej pory w „Jadze” zagrał pięć razy. Zaliczył asystę w przegranym 2:4 starciu z Cracovią.

Dla reprezentacji narodowej wystąpił już 25 razy, strzelił także cztery bramki. Debiutował jeszcze w 2017 roku, mając 16 lat! Grał wówczas w drużynie 1. FC Köln U-19. Choć kilka razy otrzymał później powołanie, to na drugi mecz musiał poczekać do czerwca 2021 roku. Wówczas wyszedł na boisku w sparingach ze Słowenią i Kazachstanem, strzelił debiutancką bramkę i zaklepał sobie wyjazd na EURO, na którym zagrał dwa mecze. Od tego czasu znajduje się na zgrupowaniach kadry, jeśli tylko jest zdrowy.