Korea Północna wycofała się z kwalifikacji Mistrzostw Świata [OFICJALNIE]

Korea Północna wycofała się z kwalifikacji Mistrzostw Świata [OFICJALNIE] fot. (stephan) | Flickr
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AFC

Korea Północna nie weźmie udziału w kwalifikacjach Mistrzostw Świata ze względu na pandemię koronawirusa.

Początkowo spotkania drugiej fazy kwalifikacji w Azji miały odbyć się w marcu, jednak ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na czerwiec.

Gospodarzem wszystkich starć w grupie H będzie Korea Południowa, a zmierzy się z Turkmenistanem, Libanem, Sri Lanką i Koreą Północną, o ile jej działacze zmienią decyzję. Azjatycka konfederacja AFC poprosiła bowiem Koreańczyków o przemyślenie wycofania się z rozgrywek.

Wcześniej Korea Północna wycofała się z tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Oczywiście oficjalnie w Korei Północnej nie odnotowano ani jednego przypadku koronawirusa. Nieoficjalnie doniesienia jednak mówią o bardzo intensywnej pandemii, która zbiera spore żniwo ofiar. Dodatkowo autorytarne państwo bardzo cierpi pod względem gospodarczym ze względu na zamknięcie granicy z Chinami i bardzo duże ograniczenia w handlu, na którym swoje finansowanie w sporym stopniu opiera dyktatura Kima Jong-una.

Coraz więcej jest też informacji o klęsce głodu w Korei Północnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy