Korona Kielce bez marginesu błędu. „Ten pojedynek jest dla nas najważniejszy”

2024-04-29 12:24:34; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Korona Kielce bez marginesu błędu. „Ten pojedynek jest dla nas najważniejszy” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Korona Kielce

Korona Kielce zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Głos przed kluczowy meczem w kontekście walki o utrzymanie zabrał trener gości, Kamil Kuzera.

Bieżący sezon Ekstraklasy znajduje się już na finiszu, dzięki czemu w ligowej tabeli wykrystalizowały nam się już poszczególne drużyny, które do samego końca będą walczyły zarówno o mistrzostwo jak i o utrzymanie.

Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć między innymi Koronę Kielce oraz Puszczę Niepołomice. Oba te zespoły zmierzą się ze sobą w poniedziałkowym starciu rozgrywanym w ramach 30. kolejki Ekstraklasy.

Korona podejdzie do tego meczu w całkiem niezłych nastrojach, mając za sobą przekonujące zwycięstwo (4-0) nad Radomiakiem Radom. Podopieczni trenera Kamila Kuzery będą musieli się jednak sporo napracować, bowiem Puszcza nawet dla tych najlepszych zespołów z ligi jest bardzo niewygodnym rywalem.

Szkoleniowiec Korony na przedmeczowej konferencji prasowej docenił postęp beniaminka, przyznając, że drużyna z Niepołomic zrobi wszystko, by utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywek.

- Puszcza przed sezonem była zespołem niedocenianym. Teraz zaczynamy ją troszeczkę doceniać. Widać w tym zespole ogromną chęć pozostania w Ekstraklasie. Nikomu nic nie ujmując, jest tam grupa zawodników mocno świadoma tego, że jeśli nie tu, to nigdzie w Ekstraklasie - przyznał.

Trener Kuzera zdaje sobie również sprawę z wagi tego spotkania, dlatego też określił je mianem najważniejszego.

- To końcówka sezonu i nie będzie teraz nieważnych meczów. Dla nas ten pojedynek jest najważniejszy. Zagramy przeciwko trudnemu przeciwnikowi i na tę chwilę tabela pokazuje, że to oni są lepsi od nas - powiedział.

Gorące spotkanie pomiędzy Puszczą a Koroną rozpocznie się punktualnie o godzinie 19:00 na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego.