Korona Kielce szykuje transfer na miarę Ekstraklasy. Sięga po czołowego piłkarza ze słowackiej ligi

Korona Kielce szykuje transfer na miarę Ekstraklasy. Sięga po czołowego piłkarza ze słowackiej ligi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Dalibor Takáč z MFK Ružomberok ma wkrótce zasilić szeregi Korony Kielce - poinformował Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Ekipa z województwa świętokrzyskiego zakończyła rundę jesienną na wysokim trzecim miejscu na zapleczu Ekstraklasy. „Żółto-Czerwoni” udanie rozpoczęli trwającej rozgrywki pod wodzą Dominika Nowaka. Z biegiem czasu zaczęli jednak prezentować się coraz słabiej, co skłoniło władze klubu do podjęcia decyzji o rezygnacji z jego usług i ponownego zatrudnienia lubianego oraz cenionego w regionie - Leszka Ojrzyńskiego.

Przedstawiciele Korony Kielce wierzą głęboko w to, że pod wodzą 49-latka wywalczą bezpośredni awansu do krajowej elity.

W osiągnięciu tego celu pomogą drużynie z Suzuki Areny sprowadzeni wkrótce piłkarze. Nie będzie ich wielu, ale mają oni wystarczająco wysoko podnieść poziom całego zespołu, aby ten nie został zmuszony do pozostania na kolejny rok w I lidze.

Jednym z takich graczy będzie najprawdopodobniej wyróżniający się w słowackiej ekstraklasie - Dalibor Takáč z MFK Ružomberok, o czym poinformował Szymon Janczyk z Weszlo.com.

24-letni zawodnik występuje nominalnie w środku pola, ale równie dobrze radzi sobie z wypełnianiem roli skrzydłowego, co z pewnością umożliwi Ojrzyńskiemu stosowanie różnych wariantów odnoszących się do ustawienia drużyny.

Słowak jest związany z obecnym pracodawcą do zakończenia bieżących rozgrywek, dlatego konieczne będzie wyłożenie za niego sumy odstępnego.

Takáč strzelił w nich jednego gola oraz zanotował sześć asyst w 16 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy