Korona przedłużyła kontrakty z czterema młodzieżowcami [OFICJALNIE]

Korona przedłużyła kontrakty z czterema młodzieżowcami [OFICJALNIE]
Redakcja
Redakcja
Źródło: Korona Kielce

Korona Kielce ogłosiła przedłużenie umowy z czterema młodzieżowcami: Dawidem Lisowskim, Bartoszem Prętnikiem, Jakubem Rybusem oraz Radosławem Turkiem

Kontrakty całej czwórki obowiązują teraz do 30 czerwca 2022 roku.

Korona Kielce zapowiada, że nowe umowy młodzieżowców potwierdzają ich pomysł na drużynę.

„Mocno myślimy o budowaniu kadry długofalowo, dlatego zatrzymanie tych piłkarzy w Koronie było niezbędne. Tym ruchem jasno pokazujemy strategię budowy zespołu” - czytamy w oświadczeniu klubu.

Dawid Lisowski urodził się w 2001 roku. W obecnym sezonie rozegrał 15 spotkań w pierwszej lidze. Występował głównie na lewej pomocy, jednak zdarzało mu się pojawić się na prawej pomocy oraz lewej obronie.

19-letni defensywny pomocnik, Bartosz Prętnik, zagrał w pierwszej drużynie zaledwie cztery minuty w spotkaniu z Odrą Opole.

Napastnik Jakub Rybus wystąpił w wciąż nie zadebiutował w pierwszej drużynie. 18-latek strzelił jedną bramkę w dziewięciu meczach rezerw w trzeciej lidze.

Radosław Turek to z kolei prawy obrońca urodzony w 2002 roku. Dotychczas w pierwszej lidze zanotował siedem minut w przegranym 0:2 meczu z Widzewem Łódź.

Korona Kielce zajmuje obecnie dwunaste miejsce w lidze. Na dziesięć kolejek przed końcem traci siedem punktów do szóstej pozycji, gwarantującej grę w barażach.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy