Koronawirus w Wiśle Płock. OFICJALNIE: Klub odwołuje obóz przygotowawczy!

Koronawirus w Wiśle Płock. OFICJALNIE: Klub odwołuje obóz przygotowawczy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wisła Płock

Wisły Płock sfinansowała z własnej inicjatywy badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego na koronawirusa. Niestety jeden z testów dał wynik pozytywny.

Klub zaplanował podróż do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie miał rozpocząć przygotowania się do startu nowego sezonu Ekstraklasy.

„Nafciarze” postanowili przed wyjazdem przeprowadzić badania wymazowe na członkach pierwszego zespołu, którzy powrócili z krótkich urlopów w celu ustalenia, czy żaden z nich nie jest zarażony koronawirusem.

Niestety okazało się, że jeden z testów piłkarzy dał wynik pozytywny. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia COVID-19 w Ekstraklasie.

Wisła Płock podkreśliła, że w reakcji na to zdarzenie skonsultowano się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz komisją medyczną działającą przy PZPN-ie. To sprawiło, że zapadła decyzja o odwołaniu wspomnianego obozu.

Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zakażonym zawodnikiem pozostaną na razie w izolacji.

W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe i po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE oraz komisją medyczną PZPN.

Pragniemy również zaznaczyć, że Wisła Płock ma planowo rozpocząć zmagania w Ekstraklasie od meczu ze Stalą Mielec, który został zaplanowany na 23 sierpnia na godzinę 12:30. Wcześniej ma do rozegrania jeszcze spotkanie I rundy Pucharu Polski przeciwko GKS-owi Tychy (13-16 sierpnia).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy