Kort wróci do Ekstraklasy? Chce go Wisła Płock

Kort wróci do Ekstraklasy? Chce go Wisła Płock fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Maciej Wąsowski| Przegląd Sportowy

Dawid Kort znalazł się na celowniku Wisły Płock, donosi Maciej Wąsowski.

24-latek wyjechał z Polski w styczniu. Wówczas to rozwiązał kontrakt z winy Wisły Kraków i ruszył na podbój Grecji. Tam dołączył do Atromitosu Ateny.

W barwach stołecznego klubu jednak do tej pory nie błyszczał. W poprzednim sezonie pełnił głównie rolę rezerwowego. Okres przygotowawczy przed bieżącymi rozgrywkami zwiastował zmiany, jednak pierwsze spotkanie zweryfikowały jego nadzieje.

Kort nawet nie znalazł się w kadrze na mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Legii Warszawa. Wszystko wskazuje na to, że zmieni miejsce pracy.

Chętnych na pozyskanie środkowego pomocnika pomimo słabszego okresu nie powinno brakować. Jeszcze w maju były przymiarki, by wrócił on do Wisły Kraków. Teraz jednak tematu nie ma, bo ekipa spod Wawelu skupia się na dopięciu innej transakcji.

Z tego względu Kort musi poszukać innych alternatyw. Jedną z nich jest Wisła Płock. O usługi 24-latka zabiega trener „Nafciarzy”, a wcześniej asystent Macieja Stolarczyka w Krakowie, Radosław Sobolewski. Negocjacje z piłkarzem, jak i z jego klubem trwają.

24-latek rozegrał w rundzie wiosennej pięć spotkań, na które złożyły się 184 minuty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy