Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem

Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Kosta Runjaić jest ponownie łączony z objęciem sterów nad Schalke 04 Gelsenkirchen - poinformował Jesco von Eichmann ze Sky.

„Die Königsblauen” nie nacieszyli się zbyt długo powrotem do stawki najlepszych ekip w Niemczech i po zaledwie roku ponownie wylądowali na zapleczu Bundesligi.

Mimo to władze zespołu nie zdecydowały się na zakończenie współpracy z trenerem Thomasem Reisem, żywiąc nadzieję, że wprowadzi on klub z powrotem do elity.

Niestety fatalny start rozgrywek w wykonaniu Schalke 04 zmusił władze do podjęcia kroku w postaci zwolnienia 50-letniego szkoleniowca i rozpoczęcia gorączkowych poszukiwań jego następcy.

Jesco von Eichmann ze Sky przekonuje, że w gronie mocnych kandydatów przymierzanych do objęcia sterów nad ekipą z Gelsenkirchen jest Kosta Runjaić.

Świadczy ma o tym fakt, że opiekun Legii Warszawa ma mieć już za sobą spotkanie z dyrektorem sportowym André Hechelmannem.

Należy przypuszczać, że nie przyniosło ono raczej pozytywnego rezultatu dla niemieckiego zespołu, ponieważ trudno sobie wyobrazić, by trener walczący o mistrzostwo Polski i prowadzący „Wojskowych” w Lidze Konferencji Europy zdecydował się wpakować do drużyny z dolnych rejonów tabeli 2. Bundesligi.

Na niekorzyść Schalke 04 przemawia także fakt, że nie tak dawno przedłużył umowę z polskim klubem do 30 czerwca 2026 roku.

Runjaić nie jest pierwszy raz łączony z „Die Königsblauen”. Wcześnie mieli oni zdecydowanie większe szanse na jego zakontraktowanie w połowie 2022 roku. Wówczas postawili jednak na Franka Kramera, zwolnionego później w październiku.

Z kolei 52-letni Niemiec po rozstaniu z Pogonią Szczecin wybrał ofertę Legii Warszawa.

Ekipa z Gelsenkirchen plasuje się na 16. miejscu w tabeli, oznaczającym grę w barażach o utrzymanie w drugiej klasie rozgrywkowej. Po rozegranych ośmiu kolejkach traci dziewięć punktów do pozycji dającej awans do Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy