2024-09-21 17:20:38; Aktualizacja: 5 dni temu
Koszmarna kontuzja Rusłana Malinowskiego. Boli od samego patrzenia Fot. TV
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Kibice Genoi z pewnością nie będą dobrze wspominali tego dnia. Ich drużyna przegrała 0-2 ligowe starcie z Venezią, a w jego trakcie Rusłan Malinowski nabawił się okropnej kontuzji bez kontaktu z przeciwnikiem.

Sobotnie zmagania we włoskiej ekstraklasie rozpoczęły się od spotkania Venezii, która przed własną publicznością podejmowała Genoę. Zarówno jedni jak i drudzy nie rozpoczęli tego sezonu zbyt dobrze, choć przed tym starciem w nieco lepszym położeniu znajdowali się przyjezdni.

Mecz na Stadio Pier Luigi Penzo rozstrzygnął się dopiero w drugiej odsłonie. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, który nikogo nie urządzał. Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać do 63. minuty. Właśnie wtedy otwierającą bramkę dla Venezii zdobył Gianluca Busio.

Gospodarze za sprawą cennego prowadzenia poczuli wiatr w żaglach, który jeszcze w końcówce pomógł im w strzeleniu drugiego gola. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Joel Pohjanpalo. Tym samym tegoroczny beniaminek Serie A, w którego szeregach występuje były gracz Rakowa Częstochowa John Yeboah, mógł cieszyć się ze swojego premierowego zwycięstwa.

Genoa natomiast musiała przełknąć gorycz porażki. Gdyby tego było mało, w 50. minucie jej piłkarz Rusłan Malinowski musiał opuścić murawę. Zmiana ta była spowodowana fatalnie wyglądającą kontuzją, której Ukrainiec nabawił się bez kontaktu z rywalem. Od samego początku widać było, że bardzo cierpi, a końcowy obrazek był wręcz przerażający.

31-latek będzie teraz zapewne zmuszony do długiej absencji, choć oczywiście najważniejsze jest to, by bez większych komplikacji doszedł on do pełni zdrowia.