Kosztował blisko 50 milionów euro. Teraz ma dość i chce definitywnie odejść z Tottenhamu

Kosztował blisko 50 milionów euro. Teraz ma dość i chce definitywnie odejść z Tottenhamu fot. nyomanjyotisa / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Estadio Deportivo

Giovani Lo Celso jest zdecydowany na opuszczenie latem struktur Tottenhamu i za najbardziej prawdopodobny kierunek transferu wyobraża sobie powrót do Betisu - informuje „Estadio Deportivo”.

Ofensywny pomocnik nie zdołał rozwinąć w oczekiwanym przez siebie stopniu skrzydeł w Paris Saint-Germain po dołączeniu do niego z Rosario Central, ale za to ze znakomitej strony pokazał się na wypożyczeniu w Betisie.

Klub z Sewilli wykorzystał niezwłocznie ten fakt do wykupienia go za 22 miliony euro przed startem sezonu 2019/2020, by natychmiast przystać na ofertę odpłatnego wypożyczenia gracza do Tottenhamu, który następnie musiał go definitywne pozyskać. Łącznie przeznaczył na ten cel 48 milionów euro.

Przedstawiciele „Kogutów” nie mogą czuć się z perspektywy czasu zachwyceni dokonaną inwestycją i bezskutecznie starali się spieniężyć transferowy niewypał po dwukrotnym wypożyczeniu do Villarrealu.

Dlatego też Giovani Lo Celso liczył w obecnym sezonie na odwrócenie złej karty po tym, jak londyński zespół trafił w ręce Ange Postecoglou. Ten nie ceni sobie jednak usług argentyńskiego piłkarza. W efekcie ten podjął już decyzję o chęci definitywnego rozstania z Tottenhamem w trakcie nadchodzącego okna transferowego.

Dziennikarze „Estadio Deportivo” informują nawet, że 28-letni piłkarz ma obrany kierunek potencjalnej przeprowadzki w postaci powrotu do Betisu.

Zainteresowane strony nawiązały już pozytywne kontakty, co może ułatwić podjęcie negocjacji z „Kogutami” w kwestii wysokości kwoty odstępnego za ofensywnego pomocnika.

W bieżących rozgrywkach udało mu się zdobyć dwie bramki i zaliczyć dwie asysty w 19 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy