Kovačić może zostać w Anglii, nawet jeśli nie wykupi go Chelsea

Kovačić może zostać w Anglii, nawet jeśli nie wykupi go Chelsea fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

„Marca” pisze, że Mateo Kovačić jest otwarty na pozostanie w Anglii, nawet jeśli nie zostanie wykupiony przez Chelsea.

Chorwacki pomocnik przeniósł się do Londynu z Realu Madryt w zeszłym roku. „The Blues” wypożyczyli go do końca sezonu 2018/2019. Od tamtej pory 24-latek rozegrał w koszulce Chelsea 40 meczów, notując w nich dwie asysty.

Jeśli klub z Londynu będzie chciał wykupić Chorwata, może mieć związane ręce. Wszystko przez nałożony na niego zakaz transferowy na dwa najbliższe okna. Jeśli nie zostanie on cofnięty lub przesunięty w czasie, a na to się nie zanosi, definitywny transfer Kovačicia do Chelsea raczej nie stanie się faktem.

„Marca” sugeruje jednak, że nawet w przypadku takiego scenariusza pomocnik może odejść z Madrytu. Kovačić od dawna nie był zadowolony ze swojej pozycji w drużynie Realu, a w Chelsea i całej Premier League czuje się komfortowo. Dlatego też, jeśli „The Blues” go nie wykupią, najprawdopodobniej będzie on dążył do pozostania w Anglii.

Na razie nie są prowadzone żadne konkretne rozmowy, ale kilka zespołów z Premier League ma wykazywać zainteresowanie 24-latkiem.

Umowa wicemistrza świata z Realem jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy