Kožulj: Nie chciałem odchodzić z Pogoni Szczecin

Kožulj: Nie chciałem odchodzić z Pogoni Szczecin
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Super Express

Zvonimir Kožulj ma żal do Pogoni Szczecin o przedwczesne rozstanie się z klubem.

Wczoraj „Portowcy” poinformowali o rozwiązaniu za porozumieniem kontraktów z dwoma piłkarzami – Soufianem Benyaminą oraz właśnie Kožuljem. O ile niemiecki napastnik przez półtora roku strzelił zaledwie dwa gole w 17 meczach, o tyle Bośniak był jedną z gwiazd szczecińskiego zespołu.

Kožulj do Pogoni trafił latem 2018 roku z Hajduka Split. Od tego momentu rozegrał dla zespołu z północy Polski w Ekstraklasie 56 meczów, w których strzelił 12 goli i zanotował 11 asyst. Nic więc dziwnego, że akurat decyzja o rozstaniu z ofensywnym pomocnikiem została przyjęta z dużym zaskoczeniem.

- Jestem zaskoczony, ale nic nie mogę zrobić - przyznał sam zawodnik na łamach „Super Expressu”. - Muszę przemyśleć, co dalej, ale wiem, że piłka nożna może przynieść i takie zaskakujące sytuacje, dlatego trzeba być gotowym na wszystko - dodał.

Kontrakt Bośniaka z „Portowcami”, który w związku z panującą epidemią koronawirusa zgodził się na 50-procentową obniżkę pensji, wygasłby wraz z końcem tego sezonu. W umowie była zawarta opcja przedłużenia o kolejny rok. Pogoń już jednak tydzień temu poinformowała piłkarza o tym, że z tej możliwości nie skorzysta.

- Informację przekazał mi trener Kosta Runjaic. W sytuacji gdy liga nie gra, będzie lepiej dla mnie, jeśli opuszczę klub i wrócę do rodziny w Mostarze – przyznaje w „SE”.

Kožulj wraca teraz do ojczyzny, ale nie wyklucza swojego powrotu do Ekstraklasy w najbliższej przyszłości.

- Moja dotychczasowa kariera pokazuje, że nigdy nie mów nigdy. Sytuacja, która mnie dotknęła, jest dla mnie świeża i muszę wszystko przemyśleć. Na razie mogę podziękować trenerowi Runjaicowi, że dał mi szansę gry w Pogoni i stawiał na mnie. Współpracowało nam się ze sobą znakomicie, i jestem pewien, że gdyby to zależało od niego, to na pewno zostałbym w Pogoni.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Deadline w sprawie transferu Sancho. Chyba wszystko jasne Deadline w sprawie transferu Sancho. Chyba wszystko jasne Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy