Krychowiak podpisze kontrakt z Lokomotiwem

Krychowiak podpisze kontrakt z Lokomotiwem fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Sport Express

Wasilij Kiknadze, prezes Lokomotiwu Moskwa, potwierdził, że Grzegorz Krychowiak zostanie pełnoprawnym członkiem drużyny.

Środkowy pomocnik do Rosji trafił przed rozpoczęciem tego sezonu. Wówczas w umowie wypożyczenia z Paris Saint-Germain Lokomotiw zawarł możliwość transferu definitywnego za kwotę około 12,5 miliona euro. Ponadto za krótkoterminowy angaż moskwianie zapłacili półtora miliona euro. 

Polski zawodnik w rosyjskiej ekstraklasie wyraźnie odżył. Kilkukrotnie był wybierany do jedenastki kolejki, a dodatkowo zdobył zaufanie trenera drużyny. Dzięki temu zdołał rozegrać 36 spotkań, w których strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty. 

29-latek przekonał do siebie wszystkich, na czele z Wasilijem Kiknadze, a więc prezesem Lokomotiwu, który dwa miesiące temu przyznał, że Grzegorz Krychowiak zostanie wykupiony z paryskiego klubu. Teraz ogłosił, że kontrakt dla popularnego „Krychy” jest już przygotowywany.

– Transfer jest w toku. Mogę potwierdzić, ze kontrakt zostanie zawarty. W jego obecnej umowie znalazła się klauzula wykupu, a wymagana liczba spotkań została osiągnięta na długo przed Nowym Rokiem. Grzegorz także jest zainteresowany pozostanie w Lokomotiwie. Spójrz tylko jak on gra – powiedział w rozmowie ze „Sport Expressem”. 

Spekuluje się, że 61-krotny reprezentant Polski z Lokomotiwem podpisze dwuletni kontrakt.

Dodajmy, że jego drużyna w tej chwili zajmuje drugie miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Ponadto moskwianie mają szanse na wygranie Pucharu Rosji, bowiem już w środę zmierzą się z Urałem Jekaterynburg w meczu finałowym turnieju. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy