2024-10-23 21:32:24; Aktualizacja: 1 dzień temu
„Kryminał”. Sytuacja z meczu Wieczystej Kraków wywołała duże poruszenie, nawet klub skomentował Fot. TVP Sport
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport | Twitter

W środę odbyła się zaległa potyczka w ramach 13. kolejki II ligi pomiędzy Wieczystą Kraków a Polonią Bytom, która padła łupem tej pierwszej 3:1. Nie obyło się bez sędziowskiej kontrowersji, co wywołało wiele komentarzy w mediach społecznościowych.

Polonia Bytom objęła prowadzenie w ósmej minucie rozgrywanego na stadionie Wieczystej Kraków meczu po golu autorstwa Daniela Ściślaka. Dla zespołu z województwa śląskiego były to miłe złego początki. Później do siatki trafiali już tylko przedstawiciele drużyny gospodarzy, a konkretniej rzecz ujmując, uczynili to Tomasz Swędrowski, Paweł Łysiak oraz Joan Román.

Bytomianie przez znaczną część spotkania musieli mierzyć się z rywalem w dziewiątkę. W 30. i 37. minucie czerwone kartki zobaczyli kolejno Szymon Michalski oraz Adrian Piekarski. W obu przypadkach chodziło o faule taktyczne.

Szczególnie ta druga decyzja sędziego Szymona Łężnego wzbudziła poruszenie. Piekarski zatrzymał Chumę, który być może pomknąłby w stronę bramki, ale doszło do tego na środku boiska i niewykluczone, że musiałby zmierzyć się on jeszcze z innym zawodnikiem Polonii.

„Ta druga czerwona kartka to taki kryminał, że sędzia powinien karierę zakończyć i to nie na własne życzenie” - ocenił na Twitterze Krzysztof Stanowski i podobnych komentarzy jest znacznie więcej.

„Druga kartka z czapy. Bardziej trzymał napastnik, obrońca tu nie zawinił”;

„Pierwsza kartka oczywista, ale ta druga to kryminał XD”;

„Dlaczego znowu ani słowa o dramatycznym arbitrze, nakazane z góry to macie?”;

„Jasne, że przy pierwszej bramkarz by złapał, ale ciężko się przyczepić...ale drugą totalnie z czapy”;

„Przede wszystkim to powinniście napisać w opisie o skandalicznej czerwonej kartce, która nie powinna mieć miejsca. Niedorzeczna decyzja sędziego z tą drugą czerwoną kartką” - to tylko kilka opinii, które pojawiły się pod wideo opublikowanym przez TVP Sport.

„Piszcie, piszcie. Robicie lepszy zasięg Panu arbitrowi” - zareagowała sama Polonia.