Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak mogą spać spokojnie. Derby County nie zostanie zdegradowane [OFICJALNIE]

Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak mogą spać spokojnie. Derby County nie zostanie zdegradowane [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Derby County

Derby County będzie w nadchodzącym sezonie nadal rywalizować na poziomie Championship.

Drużyna Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka wywalczyła rzutem na taśmę utrzymanie na zapleczu angielskiej elity za sprawą podzielenia się zdobyczą punktową z Sheffield Wednesday (3:3).

Mimo to „Barany” nie mogły być spokojne o swój byt, ponieważ The English Football League (EFL - organizator rozgrywek od drugiego do czwartego poziomu w Wielkiej Brytanii) zgłosił zastrzeżenia do polityki finansowej klubu, który w sezonach 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018 umieścił po stronie swoich zysków pewne sumy z tytułu sprzedaży zawodników, które następnie nie pokryły się z rzeczywistością.

W związku z tym Komisja Dyscyplinarna została poproszona o ponowne rozpatrzenie sprawy, która tym razem mogła zakończyć się nawet odjęciem punktów z zakończonych rozgrywek, co przypieczętowałoby spadek Derby County do League One.

Ostatecznie nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ wspomniany organ po dokładnym przejrzeniu wszystkich dokumentów postanowił jedynie ukarać angielski zespół grzywną w wysokości 100 tysięcy funtów.

„Komisja uznała, że ​​kara finansowa w wysokości 100 000 funtów jest odpowiednia, gdy stwierdzono, że polityka przyjęta do amortyzacji rejestracji graczy, a opis w uwagach do rocznych rachunków jest nie do końca zgodny z przyjętymi zasadami zysku i zrównoważonego rozwoju (P&S).

Wraz z wymierzoną karą pieniężną klub otrzymał naganę co do swojego przyszłego postępowania i nakazano mu przedłożenie do środy 18 sierpnia 2021 roku poprawionych i ponownych rozliczeń za lata zakończone 30 czerwca 2016, 30 czerwca 2017 i 30 czerwca 2018 roku do EFL.

Chociaż EFL nie zgadza się, że sankcje te są współmierne do stwierdzonych naruszeń, po konsultacji z naszymi doradcami prawnymi, zarząd EFL ustalił, że nie ma wystarczających podstaw do odwołania się od nałożonej kary przez niezależną Komisję Dyscyplinarną” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu na stronie drużyny.

Tym samym Derby County może rozpocząć z czystą głową przygotowania do startu nowych rozgrywek pod wodzą Wayne'a Rooneya, który wcześniej zapowiedział, że w przypadku degradacji zdecydowałby się na rozwiązanie obowiązującego kontraktu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy