Krystian Bielik strzelił gola po rocznej absencji spowodowanej kontuzją i... doznał urazu [WIDEO] fot. Eleven Sports
Sebastian Janus
Źródło: Derby County

Krystian Bielik wrócił do kadry meczowej po rocznej absencji i od razu wpisał się na listę strzelców. Jego bramka w doliczonym czasie gry przyniosła Derby County remis w starciu z Birmingham City.

Dotychczasowa kariera Krystiana Bielika przebiegała pod dyktandem ogromnego pecha. Nie był on w stanie pokazać pełni swojego talentu, gdyż przeszkadzały mu w tym liczne kontuzje. Polak już dwukrotnie zrywał więzadło krzyżowe, a ostatnia przerwa od gry trwała dokładnie rok.

Po raz ostatni na boiskach Championship Bielik pojawił się 31 stycznia 2021 roku. Od tego czasu trwała jego absencja, która zakończyła się przed tygodniem. Zagrał on wówczas 45 minut w ligowym spotkaniu drużyn do lat 23 przeciwko Arsenalowi.

W niedzielę Bielik znalazł się już w kadrze meczowej pierwszego zespołu na domowe starcie z Birmingham City. Na placu gry zameldował się przy stanie 0-2. Derby County desperacko dążyło do zdobycia bramki, co udało się w 87. minucie. Wówczas poczuli krew i postanowili pójść za ciosem.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry gospodarze mieli rzut wolny z okolic 30. metra. Do odbitej piłki w polu karnym dopadł Bielik, który fantastycznym strzałem z przewrotki skierował ją w samo okienko i ustalił wynik meczu na 2-2.

Radość ze zdobytej bramki miała gorzki smak, bowiem Bielik przy upadku doznał urazu barku. Nie wiemy jeszcze, na ile jest on poważny.

Dzięki temu remisowi, Derby County zbliżyło się do bezpiecznej strefy na siedem punktów.