2024-09-28 18:56:44; Aktualizacja: 1 godzina temu
Krystian Bielik z golem na wagę trzech punktów. Polak leci po awans Fot. Birmingham City
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Krystian Bielik zdobył bramkę na 3:2 w meczu Birmingham City z Peterborough United.

Birmingham City bardzo dobrze wszedł w sezon League One. Klub po sześciu spotkaniach miał pięć zwycięstw i remis, a więc 16 punktów na koncie. Przyjazd do Birmingham Peterborough ze środka tabeli z pozoru nie był więc zagrożeniem.

Jak się okazało, goście postawili ekipie Krystiana Bielika bardzo ciężkie warunki, bo prowadzili 2:0 już w 16. minucie. Podopieczni Chrisa Daviesa wzięli się więc za odrabianie strat i w 24. minucie drogę do siatki znalazł Willum Thor Willumson. W 49. minucie na tablicy wyników widniał już remis po trafieniu samobójczym Oscara Wallina.

Następnie w 66. minucie na 3:2 strzelił kapitan ekipy „Niebieskich”, a więc Krystian Bielik. Spotkanie zakończyło się wspomnianym wynikiem, dzięki czemu gospodarze wrócili na pozycję lidera tabeli, w dodatku mając mecz mniej. Jeśli podopieczni Daviesa wygrają kolejny mecz, to na etapie ósmej kolejki będą mieli już przewagę pięciu punktów nad drugim Wrehxam.

Polak w klubie gra na pozycji środkowego obrońcy. W tym sezonie w dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach ma jedną bramkę na swoim koncie. Raz trafił także do własnej siatki. Miało to miejsce w wygranym 3:2 spotkaniu z Wycombe Wonderers. Wszystkie mecze w lidze rozpoczynał w pierwszym składzie.