Kryzys wizerunkowy Pumy tuż za rogiem. Gigant walczy o pojednanie Neymara z Álvaro Gonzálezem

Kryzys wizerunkowy Pumy tuż za rogiem. Gigant walczy o pojednanie Neymara z Álvaro Gonzálezem fot. PUMA
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Wzajemne oskarżenia Neymara i Álvaro Gonzáleza o rasizm mogą bardzo zaszkodzić ich sponsorowi, a więc marce odzieżowej Puma.

Niemiecka firma nie tak dawno przyciągnęła do siebie gwiazdę Paris Saint-Germain oraz reprezentacji Brazylii, oferując jej hojne wynagrodzenie i czyniąc ją swoją twarzą. Ten ruch może się już niedługo odbić gigantowi czkawką. Dlaczego?

13 września Neymar wziął udział w meczu z Olympique Marsylia, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywali paryżan. Nie to było jednak tutaj kluczowe, a zachowanie poszczególnych piłkarzy, w tym właśnie 28-latka.

Atakujący mistrza Francji wyleciał z boiska po uderzeniu w tym głowy Álvaro Gonzáleza. Ogniem zapalnym całego zajścia miał być wybryk Hiszpana o podłożu rasistowskim.

Z czasem okazało się, że Brazylijczyk również ma sporo za uszami. Klub z Marsylii jest w posiadaniu dowodów na to, że piłkarz z Parc des Princes nazwał wspomnianego środkowego obrońcę „jeb**** ped****”, a Hirokiego Sakaia „chińskim gó****”.

To zamieszanie zdecydowanie nie służy marce Puma, której wizerunek może znacznie ucierpieć. W związku z tym, jak donosi „AS”, Niemcy zdecydowali się na mediacje między obiema stronami w celu ich pojednania. Musimy bowiem wiedzieć, że firma ta sponsoruje również „Les Olympiens”.

Dodajmy, że Komisja Dyscyplinarna LFP o wynikach śledztwa ma poinformować już 30 września. Gonzálezowi grozi 10 meczów pauzy, z kolei Neymar może zostać zawieszony aż na 20 spotkań, co byłoby wynikiem zachowania homofobicznego i rasistowskiego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy