„Krzysztof Piątek jest drewniakiem”. Zasłużony trener nie gryzie się w język

„Krzysztof Piątek jest drewniakiem”. Zasłużony trener nie gryzie się w język fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Super Express

Orest Lenczyk od zawsze słynął ze swojej bezkompromisowości. Emerytowany trener przyznał ostatnio, że nie należy raczej do fanów Krzysztofa Piątka. „Ma dobrego menedżera i tylko pieniądze” - narzekał 80-latek.

Orest Lenczyk przebywa obecnie na zasłużonej emeryturze. Swoją przygodę z trenerką rozpoczął już w 1970 roku. Ta trwała do 2014 roku i przebiegła przez takie przystanki, jak Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin, Cracovia czy ostatni Zagłębie Lubin.

Do jego największych sukcesów należą trzy mistrzostwa kraju (w sezonie 1977/1978 i 2000/2001 z Wisłą Kraków, 2011/2012 ze Śląskiem Wrocław) i dwa Superpuchary Polski (1994/1995 z GKS-em Katowice i 2012/2013 ze Śląskiem Wrocław).

80-latek nie uczestniczy zbyt aktywnie w życiu medialnym. Ostatnio „Super Express” przeprowadził z nim wywiad, którego głównym założeniem miała być ocena sytuacji panującej w Śląsku Wrocław i Pogoni Szczecin, której ten kibicuje.

Rozmowa przeszła również na inne tematy, w tym reprezentację Polski. Lenczyk dał do zrozumienia, że nie ceni zbytnio umiejętności Krzysztofa Piątka.

- Często byłem zły, bo przegrywali i to z przeciętniakami w lidze. Po tym, co pokazali w dwóch poprzednich sezonach, myślałem, że „pójdą walczyć” o mistrzostwo. Grosicki w porównaniu nawet z kilkoma zawodnikami z zagranicy gra mądrze, bo jest dobrze wyszkolony technicznie, i strzela ważne bramki. Ale co z resztą? Sprzedali Kozłowskiego, Buksę - zaczął trener.

- À propos Buksy, to uważam, że puszczono go za wcześnie z Krakowa. Znam trochę jego ojca. Szkoda chłopaka, trochę powoływano go do reprezentacji a teraz stop. Powołują tego drewniaka Piątka, który chyba już z dziesięć klubów zmienił, bo ma dobrego menedżera i tylko pieniądze liczy... a zresztą rozgadałem się, przepraszam.

W czerwcowych powołaniach Fernando Santos nie uwzględnił 27-letniego napastnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy