Krzysztof Piątek może zmienić klub w styczniu

Krzysztof Piątek może zmienić klub w styczniu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio [Przegląd Sportowy]

Krzysztof Piątek przebywa obecnie na wypożyczeniu z Herthy do Salernitany, w której raczej nie zachwyca. Napastnik może zmienić klub już zimą, gdyż zainteresowanie wykazuje nim ponownie Fiorentina - przekonuje Gianluca Di Marzio w „Przeglądzie Sportowym”.

Trudno uznać pobyt 27-latka w Salernitanie za udany. Napastnik reprezentacji Polski występował w bieżącej kampanii w 15 spotkaniach. Na ich przestrzeni trafiał do siatki zaledwie trzykrotnie, co należy uznać za spore rozczarowanie.

Z tej przyczyny zespół ze Stadio Arechi najprawdopodobniej nie skorzysta z opcji wykupu snajpera, który niegdyś błyszczał w barwach Genoi. Jak się jednak okazuje, Piątek może opuścić zespół z Salerno już w styczniu.

Zainteresowanie uczestnikiem Mistrzostw Świata w Katarze wyraża dobrze mu znana Fiorentina.

Wychowanek Lechii Dzierżoniów występował już w ekipie z Toskanii na zasadzie wypożyczenia. Polak zamknął tę przygodę na sześciu golach w 18 meczach. Ogólnie jednak zbierał solidne recenzje i był doraźnym lekiem na odejście Dušana Vlahovicia.

Fiorentina boryka się obecnie z problemami kadrowymi. Od początku stycznia z powodu kontuzji pauzuje napastnik „Violi”, Arthur Cabral, dlatego na Viale Manfredo Fanti poszukują wzmocnień ataku. Tym może się okazać właśnie Krzysztof Piątek.

Gianluca Di Marzio twierdzi, że toskańska ekipa ponownie zainteresowała się 27-latkiem. Włoski dziennikarz nie wyklucza ruchu tuż przed końcem styczniowego mercato.

Oczywiście, Fiorentina musiałaby wówczas prowadzić negocjacje z Salernitaną, by ta zgodziła się przerwać wypożyczenie, i przede wszystkim Herthą, czyli właścicielem karty polskiego napastnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy