Krzysztof Piątek na testach medycznych!

Krzysztof Piątek na testach medycznych! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Krzysztof Piątek przyjechał w czwartkowy poranek na testy medyczne przed transferem do Salernitany.

Dopiero ostatniego dnia okna transferowego klaruje się kwestia przyszłości reprezentanta Polski. Hertha BSC nie była zainteresowana dalszą współpracą, stąd też napastnik mógł szukać sobie nowego klubu. Zainteresowanie wyrażało przez długi czas Galatasaray, a ostatnio zgłosiła się nawet występująca w Lidze Mistrzów FC Kopenhaga, koniec końców gracz przeniesie się jednak na dobrze znane sobie boiska.

Po początkowym zawahaniu 27-latek zdecydował się jednak na przeprowadzkę do Salernitany. Strony osiągnęły już pełne porozumienie, zatem przed podpisaniem kontraktu należy już tylko dopełnić wszelkich formalności. Do takich należą testy medyczne.

Krzysztof Piątek przyjechał w czwartkowy poranek do rzymskiej kliniki Villa Stuart, gdzie przejdzie obligatoryjne badania. Jeśli przejdzie je bezproblemowo, otrzyma „zielone światło” na podpisanie kontraktu z nowym pracodawcą.

Przypomnijmy, że Polak wraca do włoskiej Serie A na zasadzie rocznego wypożyczenia, choć „Granata” zapewniła sobie możliwość jego późniejszego wykupu za około siedem-osiem milionów euro. Podczas tymczasowego pobytu większą część jego pensji, około 60 procent, będą opłacać berlińczycy.

Dla Krzysztofa Piątka będzie to już czwarta włoska przygoda w profesjonalnej karierze. Z Cracovii wykupiła go najpierw Genoa i tam snajper bardzo szybko stał się gwiazdą zespołu. Znakomite występy i seryjnie zdobywane bramki doprowadziły do transferu do AC Milanu, gdzie również początkowo radził sobie znakomicie. Później jednak obniżył loty i przeniósł się do Herthy. W Niemczech nie sprostał oczekiwaniom i ostatnie pół roku spędził na stosunkowo udanym wypożyczeniu do Fiorentiny.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika Cracovia też szuka napastnika Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy