2022-02-14 21:38:54; Aktualizacja: 2 lata temu
Krzysztof Piątek odpalił pistolety. Premierowy gol Polaka dla Fiorentiny w Serie A [WIDEO] Fot. ACF Fiorentina
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek zdobył gola, a jego Fiorentina prowadzi do przerwy ze Spezią Calcio w stosunku 1-0. Polak wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.

Krzysztof Piątek od początku swojego pobytu w Fiorentinie imponuje formą strzelecką i do tej pory godnie zastępuje Dušana Vlahovicia, który przeniósł się do Juventusu. Polak wcześniej zdobył trzy gole w Pucharze Włoch - z czego dwa w ostatnim meczu.

Na kanwie dobrego występu przeciwko Atalancie (3-2) były napastnik między innymi AC Milanu otrzymał szansę w starciu z drużyną Spezii Calcio.

Choć te zawody nie zaczęły się dla Piątka najlepiej, bo w 17. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, to pod koniec pierwszej części meczu zdołał się zrehabilitować.

26-latek otrzymał podanie od Youssefa Maleha i z kilku metrów skierował piłkę do siatki, wyprowadzając swoich kolegów na prowadzenie. Do przerwy na tablicy wyników widniał zatem rezultat 1-0 dla Fiorentiny.

Dla Polaka było to zatem czwarte trafienie w nowym klubie i pierwsze w Serie A od 799 dni.