Krzysztof Piątek osiągnął wstępne porozumienie z nowym klubem?!

Krzysztof Piątek osiągnął wstępne porozumienie z nowym klubem?! fot. Alfonso Maria Salsano / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | Roberto García León [Twitter]

Krzysztof Piątek znalazł się w orbicie zainteresowań Girony - poinformował Roberto García León, co teraz potwierdza także „Bild”. Miał on już nawet dojść do wstępnego porozumienia z klubem LaLigi.

Środkowy napastnik wdarł się przed kilkoma laty przebojem do włoskich rozgrywek w barwach Genoi. Dzięki temu zyskał sobie olbrzymią rozpoznawalność, która pozwala mu utrzymywać zainteresowanie swoją osobą ze strony zagranicznych ekip, pomimo słabszej formy.

Dobitnie pokazuje to fakt zaliczenia przez niego wypożyczeń do Fiorentiny i obecnie Salernitany, a także wymienianie jego nazwiska w kontekście powrotu do zespołu z Genui czy przeprowadzką do Sportingu.

Nie są to jedyne letnie opcje dla Krzysztofa Piątka, co pokazują potwierdzone przez „Bild” wieści przekazane przez Roberto Garcíę Leóna o chęci nawiązania współpracy z nim przez Gironę.

Wspomniane pierwotne źródło przekonuje, że klub z Katalonii jest skłonny podjąć zdecydowaną próbę pozyskania reprezentanta Polski w przypadku uzyskania prawa do startu w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

„Biało-Czerwoni” znajdują się w gronie... sześciu drużyn zamieszanych w walkę o osiągnięcie tego celu na trzy kolejki przed końcem sezonu. Obecnie tracą dwa punkty do wymarzonej lokaty, która jest okupowana przez Athletic Club.

García León dodaje jednocześnie, że sprawa ewentualnego transferu z udziałem 27-letniego piłkarza znajduje się na zaawansowanym etapie, ponieważ Tomasz Magdziarz z Fabryki Futbolu spotkał się z Diego Giglianim, członkiem Komitetu Inwestycyjnego City Football Group, kształtującego strategię ekspansji w klubach wchodzących w skład spółki.

W jego trakcie zainteresowane strony miały osiągnąć wstępne porozumienie.

Piątek, bez względu na ewentualne przejście Girony do poważnych negocjacji z Herthą, na pewno zmieni tego lata klub. Salernitana nie przejawia chęci do dokonania jego wykupu, a drużyna z Berlina nie może sobie pozwolić na zatrzymanie go po spadku do 2. Bundesligi i inkasowaniu przez niego sześciu milionów euro na rok przy umowie ważnej do końca rozgrywek 2024/2025.

Środkowy napastnik zanotował cztery trafienia i pięć asyst w 31 występach w tym sezonie we włoskiej Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy