Krzysztof Piątek skomentował wygranie Trofeum Jaszyna przez Gianluigiego Donnarumę. „To nie ulega żadnej wątpliwości”

2025-09-28 13:03:35; Aktualizacja: 3 godziny temu
Krzysztof Piątek skomentował wygranie Trofeum Jaszyna przez Gianluigiego Donnarumę. „To nie ulega żadnej wątpliwości” Fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Flashscore.pl

Gianluigi Donnarumma na gali Złotej Piłki odebrał nagrodę dla najlepszego bramkarza. Piłkarz Manchesteru City sięgnął po Trofeum Jaszyna. Ten fakt skomentował Krzysztof Piątek, były kolega z Milanu.

Włoski golkiper w poprzednim sezonie był wyróżniającą się postacią, a już na pewno druga część rozgrywek należała do niego.

Przy dużej pomocy 26-latka Paris Saint-Germain wygrało Ligę Mistrzów.

Później strony nie potrafiły porozumieć się w sprawie nowej umowy, dlatego zawodnik wyjechał do Anglii. Od niedawna jest on związany z Manchesterem City.

Za swoje dokonania autor 17 czystych kont w 47 spotkaniach kampanii 2025/2025 otrzymał Trofeum Jaszyna, czyli nagrodę dla najlepszego bramkarza na świecie.

Krzysztof Piątek jest zdania, że Gianluigi Donnarumma, z którym dzielił szatnię w Milanie, w pełni na to zasłużył.

– Cieszę się, że zdobył Ligę Mistrzów z Paris Saint-Germain, zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza, bo tym najlepszym bramkarzem po prostu jest i na to zasługiwał – oświadczył środkowy napastnik Al-Duhail w rozmowie z Flashscore.pl.

– Miałem styczność z wieloma bramkarzami, ale on jest jednym z najlepszych na świecie i to nie ulega żadnej wątpliwości. Jest świetny na linii, jest dynamiczny. Jak na jego gabaryty, z tak dynamicznym zawodnikiem na linii ciężko się spotkać – uzasadnił.

Główna nagroda powędrowała z kolei do Ousmane’a Dembélé.

Cała rozmowa