Krzysztof Piątek skrytykowany przez trenera Herthy

Krzysztof Piątek skrytykowany przez trenera Herthy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Berliner Zeitung

Krzysztof Piątek będzie miał trudności z regularną grą w barwach Herthy w nadchodzącym czasie. Wskazują na to krytyczne słowa wypowiedziane pod jego adresem ze strony trenera Pála Dárdaia.

Reprezentant Polski rozpoczął z opóźnieniem trwające rozgrywki Bundesligi z uwagi na poważną kontuzję odniesioną w końcowej fazie poprzedniego sezonu.

Klub z Berlina prezentował się bardzo przeciętnie bez Krzysztofa Piątka, dlatego wiele osób wyczekiwało z utęsknieniem jego powrotu do rywalizacji.

Niestety pojawienie się środkowego napastnika w kadrze meczowej i na boisku nie wpłynęło w spodziewany sposób na poprawę rezultatów osiąganych przez Herthę.

W związku z tym trener Pál Dárdai postanowił w ostatnim spotkaniu przed przerwą na starcia międzynarodowe dokonać istotnej zmiany w wyjściowej jedenastce w postaci postawienia na Stevana Joveticia kosztem 26-latka.

Ta roszada przyniosła spodziewany skutek, ponieważ Czarnogórzec wpisał się na listę strzelców w zremisowanym meczu z Bayerem Leverkusen (1:1) i wiele na to wskazuje, że w kolejnych pojedynkach może liczyć na utrzymanie wywalczonej pozycji po tym, jak węgierski szkoleniowiec otwarcie skrytykował reprezentanta Polski.

- Nie byłem ostatnio zadowolony z pozycji napastnika. Stwierdziłem, że potrzebuję kogoś, kto wykonuje rzuty wolne, ma technikę, wyróżnia się i nie czeka tylko na piłki. W piątek wieczorem stało się dla mnie jasne, że wystawię w ataku Joveticia. Potrzebuję zawodników z przodu, którzy potrafią przytrzymać piłkę, a nie tylko czekają na moment do zdobycia bramki. Krzysztof czeka na przejście do szesnastki. Potrzebuję więcej akcji z przodu - stwierdził opiekun „Starej Damy”.

Piątek będzie musiał zmienić nieco swoje podejście do gry w barwach Herthy lub przynajmniej zacząć wykorzystywać otrzymywane szanse, jeżeli chce do końca tej rundy i w później w całym sezonie odgrywać istotną rolę w niemieckiej drużynie.

Do tej pory 26-letni napastnik wystąpił w sześciu meczach w trwających rozgrywkach, notując bramkę i asystę. We wspomnianym pojedynku z Bayerem Leverkusen nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy