Krzysztof Piątek traci konkurenta. OFICJALNIE: Jhon Córdoba w Krasnodarze za rekordową kwotę

Krzysztof Piątek traci konkurenta. OFICJALNIE: Jhon Córdoba w Krasnodarze za rekordową kwotę fot. FK Krasnodar
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Krasnodar

FC Krasnodar dopiął wszystkie formalności i poinformował o sprowadzeniu Jhona Córdoby.

We wrześniu 2020 roku Jhon Córdoba zamienił FC Köln na Herthę. Wydawało się, że będzie to atakujący, który spędzi w Berlinie nie tylko poprzedni sezon, ale i ten następny.

Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała te przypuszczenia. Niemcy otrzymali za Kolumbijczyka ofertę, której nie byli w stanie odrzucić.

Po 28-latka zgłosił się FC Krasnodar, do którego trafia w ramach transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Hertha zarobiła natomiast na swoim zawodniku 20 milionów euro.

Jest to tym samym rekord transferowy Rosjan. Do tej pory najdrożej kupionym przez nich zawodnikiem był Fiodor Smołow, za którego zapłacono dziewięć milionów euro.

- Jhon otrzymał ciekawą propozycję i zdecydował się z niej skorzystać. Od kilku dni wspólnie pracowaliśmy nad tym, by dopiąć wszelkie szczegóły. Udało się i życzę mu powodzenia. Jednocześnie dziękuję Jhonowi za zaangażowanie w grę dla Herthy - przyznał dyrektor sportowy niemieckiego klubu Fredi Bobic.

Atakujący rozegrał w poprzednim sezonie 21 spotkań. W tym czasie zdobył siedem goli i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy