Krzysztof Piątek wrócił do treningów. Ale do gry jeszcze dość daleko [OFICJALNIE]

Krzysztof Piątek wrócił do treningów. Ale do gry jeszcze dość daleko [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hertha BSC

Krzysztof Piątek w piątek wrócił do treningów z drużyną Herthy. Polak pauzował przez 113 dni.

W maju było rozgrywane spotkanie Bundesligi pomiędzy Herthą a Schalke. Wtedy lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pokonali rywala rezultatem 2-1. Wynik zszedł jednak tego dnia na drugi plan.

Wszystko przez sytuację, do której doszło w 58. minucie. Wówczas plac gry musiał opuścić Krzysztof Piątek, a jego miejsce zajął Jessic Ngankam. Wszystko przez kontuzję.

Polak natychmiast udał się do pobliskiego szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Te wykazały złamanie kostki i niezbędna była operacja, która uniemożliwiła mu występ na EURO 2020.

Teraz po żmudnej rehabilitacji Polak wraca do treningów. W piątek zameldował się w bazie treningowej i po raz pierwszy wybiegł na boisko.

W najbliższych dniach będzie starał się wypracować formę, która pozwoli mu wrócić do ligowych zmagań. Wstępnie mówi się, że w Bundeslidze będzie mógł zagrać za blisko trzy tygodnie.

Powrót atakującego jest dla sztabu szkoleniowego bardzo ważny, bo po trzech kolejkach Hertha zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy