Krzysztof Piątek zmienia klub. Znamy szczegóły transferu

Krzysztof Piątek zmienia klub. Znamy szczegóły transferu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Krzysztof Piątek odchodzi z Herthy na wypożyczenie do Salernitany. Włosi wejdą w posiadanie opcji kupna - tłumaczy Gianluca Di Marzio

27-latek ma za sobą pobyt w Fiorentinie, która nawet myślała o jego zatrzymaniu. Odbyły się rozmowy w tym kierunku, ale kluby nie doszły do porozumienia.

W międzyczasie zainteresowanie „Pjoną” wyraziła Salernitana. Polak początkowo nie był zainteresowany tym kierunkiem.

Wtedy zawodnika na radarach miały Galatasaray czy FC Kopenhaga.

Dziś przyszłość środkowego napastnika jest już znana. Zdecydował się on skorzystać z oferty Salernitany. Gianluca Di Marzio informuje o danych liczbowych operacji.

Krzysztof Piątek do Serie A wróci w ramach wypożyczenia z opcją kupna za siedem-osiem milionów euro. Podczas czasowego transferu około 60 procent wynagrodzenia będą pokrywać Niemcy.

23-krotny reprezentant biało-czerwonych na Półwysep Apeniński przybędzie jeszcze dzisiaj. Testy medyczne przejdzie jednak dopiero w czwartek, w ostatni dzień letniego okna transferowego.

Siedemnasta siła włoskiej ekstraklasy będzie dla Piątka już czwartym pracodawcą z Serie A. Wcześniej był on związany z Genoą, Milanem i wspomnianą „Violą”.

Jak dotąd w tym rozgrywkach atakujący zgromadził 69 występów, zdobył 29 bramek i raz asystował. Szczególnie udane miał początki swojej przygody z włoską piłką.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy