Krzysztof Piątek zyska rywala w walce o podstawowy skład? Salernitana chce doświadczonego napastnika

Krzysztof Piątek zyska rywala w walce o podstawowy skład? Salernitana chce doświadczonego napastnika fot. Alfonso Maria Salsano / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Salernitana ponownie walczy o utrzymanie w Serie A. Aby wspomóc zespół w wypełnieniu misji, prezydent Danilo Iervolino podjął próbę ściągnięcia Harisa Seferovicia - donosi Gianluca Di Marzio.

W trwającym oknie transferowym Salernitana dokonała już solidnego wzmocnienia na pozycji bramkarza. Jako wolny agent drużynę Davide Nicoli wzmocnił Guillermo Ochoa. Reprezentant Meksyku powrócił do Europy po ponad trzyletnim pobycie w swojej ojczyźnie.

Tym razem działacze ze Stadio Arechi chcą wzmocnić formację ofensywną. W tym celu szef klubu zainicjował rozmowy z otoczeniem Harisa Seferovicia, reprezentanta Szwajcarii przebywającego na wypożyczeniu w Galatasaray.

Jak na razie 30-letni napastnik związany jest kontraktem z Benficą. Porozumienie między Portugalczykami a Turkami stanowi jednak jasno, iż po 15 rozegranych meczach dla „Lwów” wejdzie w życie przymus wykupu opiewający na kwotę 3,5 miliona euro.

Do spełnienia wymogu brakuje dwóch występów.

Zanim zapis wejdzie w życie Salernitana postara się najpierw nakłonić zawodnika do powrotu do Włoch, a później przekonać Benficę do skrócenia wypożyczenia. Te formalnie obowiązuje do zakończenia bieżącej kampanii.

W przeszłości na Półwyspie Apenińskim Seferović miał do czynienia z Fiorentiną, Lecce i Novarą. Poza ogrywaniem się w tym ostatnim zespole nie wyniósł dobrych wspomnień z tego kraju. Niewykluczone z kolei, że piłkarz zechce podjąć się kolejnego wyzwania.

Potencjalne przybycie wychowanka Grasshopper Club Zürich mogłoby znacznie ograniczyć spodziewane minuty Krzysztofa Piątka, przebywającego w ramach wypożyczenia z Herthy Berlin. Polak w Serie A nie zanotował na razie imponujących statystyk. Mowa tu o trzech trafieniach i dwóch asystach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy