Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci

Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków otrzymała dymisję z rąk Radosława Sobolewskiego. Niebawem powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera klubu I ligi.

Zmiana na ławce szkoleniowej była przewidywana przez dziennikarzy oraz kibiców od dłuższego czasu, ale Jarosław Królewski za każdym razem wykluczał rozstanie z legendą „Białej Gwiazdy”.

Po drodze nie brakowało spekulacji na temat zakulisowych rozmów z potencjalnymi następcami Radosława Sobolewskiego.

Czarę goryczy przelała porażka w meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Po zakończeniu zawodów trener podał się do dymisji.

Teraz plotki dotyczące angażu nowego opiekuna na pewno powrócą. Warto zatem odświeżyć informacje.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy z Wisłą Kraków połączeni zostali Marcin Brosz, Janusz Niedźwiedź, Martin Svědík czy Marek Papszun.

Z całej czwórki w tym momencie aktywny trenersko jest tylko Svědík. 49-letni Czech odpowiada za wyniki rodzimego 1. FC Slovácko, które zajmuje w tabeli tamtejszej ekstraklasy trzecie miejsce. W tej sytuacji wyjęcie go z klubu będzie niezwykle trudne.

Ciężko również sobie wyobrazić angaż byłego opiekuna Rakowa Częstochowa. Opuszczał on zespół z tytułem mistrza Polski. Od tego czasu jego kandydaturę pod kątem posady selekcjonera reprezentacji biało-czerwonych rozważał Cezary Kulesza. Zejście na poziom I ligi byłoby ogromnym zaskoczeniem.

Wydaje się, że o wiele realniejsze jest przejęcie drużyny przez kogoś z pozostałej dwójki.

Niedźwiedź we wrześniu opuścił Widzew Łódź, a w swoim CV ma on jeszcze takie marki, jak Radomiak Radom czy Stal Rzeszów.

Jeśli chodzi o Brosza, do czerwca 50-latek prowadził kadrę Polski U-19. Przedtem zasiadał na ławkach między innymi Górnika Zabrze, Korony Kielce oraz Piasta Gliwice.

Nazwisko nowego szkoleniowca powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy