Kubo odejdzie z Villarrealu?! Jest zgoda Emery’ego

Kubo odejdzie z Villarrealu?! Jest zgoda Emery’ego fot. Villarreal CF
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Wszystko wskazuje na to, że przygoda Takefusy Kubo z Villarrealem dobiegnie końca wcześniej niż planowano. Unai Emery nie darzy Japończyka zbyt dużym zaufaniem i w związku z tym miał już wyrazić zgodę na jego odejście - informuje „AS”.

Jeszcze kilka miesięcy temu o utalentowanego skrzydłowego bądź rozgrywającego rywalizowało ponad 29 klubów z całej Europy. 19-latka chciały mieć u siebie między innymi Paris Saint-Germain, Ajax, Lazio, AC Milan, Real Betis, Celtic czy Real Sociedad. Finalnie Real Madryt przystał jednak na propozycję „Żółtej łodzi podwodnej”, która spełniła wszystkie wymagania mistrza Hiszpanii. Przede wszystkim chodziło o to, aby w kontrakcie nie znalazła opcja ewentualnego wykupu, a krótkoterminowy transfer przyniósł również zastrzyk gotówki.

Villarreal mocno zabiegał o Japończyka i w związku z tym wydawało się, że w tej drużynie zawodnik będzie mógł bez problemu nadal się rozwijać. To jednak niespodziewanie zostało mu utrudnione.

Takefusa Kubo jak dotąd grał regularnie w podstawowym składzie głównie w Lidze Europy, notując w spotkaniu z Sivassporem trafienie oraz dwie asysty. W LaLidze od pierwszej minuty zagrał on jednak tylko dwa razy.

Zważywszy na to wszystko, zaczęły pojawiać się spekulacje, że „Królewscy” są niezadowoleni z pobytu 11-krotnego reprezentanta Japonii i w związku z tym zamierzają skrócić wypożyczenie. Pytany o całą sprawę Unai Emery zwykle odpowiadał, że nic nie wie o tych planach, a sam wierzy w lewonożnego gracza.

Tymczasem „AS” poinformował, że 19-latek nie wypełni kontraktu z „Żółtą łodzią podwodną”. Nie wróci jednak na Estadio Santiago Bernabéu, gdyż celem jest znalezienie mu nowego kluby na resztę sezonu. Zgodę na odejście Kubo miał wyrazić już hiszpański szkoleniowiec. Mając to na uwadze, wkrótce należy spodziewać się transferu z udziałem nominalnego prawoskrzydłowego.

Bilans Japończyka w koszulce Villarrealu to 19 spotkań, gol i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy