Kulisy niedoszłego transferu Piątka do Napoli. De Laurentiis pokpił sprawę!

Kulisy niedoszłego transferu Piątka do Napoli. De Laurentiis pokpił sprawę!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere del Mezzogiorno

Krzysztof Piątek mógł w trakcie zimowego okienka transferowego nie zasilić szeregów Milanu, ponieważ nieco wcześniej był bardzo bliski przeprowadzki do Napoli.

Reprezentant Polski za sprawą znakomitej postawy w pierwszej części sezonu w barwach Genoi wzbudził zainteresowanie swoją osobą ze strony mocniejszych klubów. Wśród nich znajdowało się między innymi Napoli, którego przedstawiciele nie zamierzali ukrywać faktu, że z chęcią powitaliby w zespole byłego gracza Zagłębia Lubin czy Cracovii.

Dziennik „Corriere del Mezzogiorno” przekonuje nawet, że „Partenopei” byli bardzo bliscy zakontraktowania 23-letniego napastnika.

Wspomniane źródło uważa, że oba kluby osiągnęły porozumienie w sprawie kwoty odstępnego, która miała wynieść 25 milionów euro. Kością niezgody miały okazać się jednak warunki indywidualnego kontraktu dla Piątka.

Prezes ekipy z Stadio San Paolo, Aurelio De Laurentiis, był pod wrażeniem gry naszego rodaka, ale jednocześnie nie chciał zaoferować mu zdecydowanie lepszych zarobków niż te, na które mógł liczyć w Genoi. Pierwsza z odrzuconych przez piłkarza ofert miała opiewać na 600 tysięcy euro na sezon, a druga wynosiła o 300 tysięcy więcej.

Reprezentant Polski wraz ze swoimi przedstawicielami nie był skory do zaakceptowania wymienionych propozycji i z tego faktu skorzystał ostatecznie AC Milan, który nie tylko zaoferował Genoi wyższą kwotę odstępnego za napastnika (35 milionów euro), ale także zagwarantował mu dużo lepsze wynagrodzenie na poziomie dwóch milionów euro na rok.

Przedstawiciele „Partenopei” mogą się naturalnie cieszyć obecnie z dobrej formy prezentowanej przez Arkadiusza Milika i jednocześnie żałować, że nie tworzy on zabójczego duetu ze swoim rodakiem, który w barwach „Rossonerich” strzelił aż dziesięć bramek w trzynastu rozegranych spotkaniach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy