Kuriozalna czerwona kartka Kamila Glika. Sfaulował przeciwnika po przerwaniu gry

Kamil Glik nie dokończył ligowego pojedynku Benevento z Frosinone (1:4) z uwagi na czerwoną kartkę ujrzaną w pierwszej połowie spotkania.

Doświadczony obrońca nie zdołał opuścić szeregów „Czarownikom” po zanotowaniu przez nich spadku do Serie B i w związku z tym został zmuszony po dziesięciu latach przerwy do zagoszczenia ponownie na zapleczu włoskiej elity.

Dotychczasowa druga przygoda reprezentanta Polski z tym poziomem przebiega dla niego ze zmiennym szczęściem, o czym może świadczyć jego występ przeciwko Frosinone w sobotni wieczór, który musiał przedwcześnie zakończyć.

Kamil Glik nie nabawił się żadnej kontuzji, ale w 25. minucie meczu zachował się zaskakująco nierozsądnie, kopiąc w kolano biegnącego na niego przeciwnika mimo tego, że sędzia chwilę wcześniej przerwał grę.

Początkowo arbiter nie spostrzegł niesportowego zachowania 33-latka, ale po konsultacji z VAR-em i obejrzeniu sytuacji na powtórce nie miał żadnych wątpliwości i usunął go z boiska.

Środkowy obrońca nie potrafił się pogodzić z tą decyzją i bardzo poirytowany udał się do szatni przy stanie 0:0. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Benevento aż 1:4, co sprawiło, że te osunęło się na szóste miejsce w tabeli Serie B i zwiększyło swoją stratę do pierwszej Brescii do pięciu punktów.

Dla Glika ujrzana czerwona kartka jest już drugą w tym sezonie. Wcześniej wyleciał on z boiska w pojedynku z Como (1:1).

Reprezentant Polski wystąpił w jedenastu spotkaniach „Czarowników” w trwających rozgrywkach.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum”