Kuriozalna sytuacja w meczu Ekstraklasy. Sędzia Złotek chciał ukarać żółtą kartką piłkarza... spoza kadry meczowej

Kuriozalna sytuacja w meczu Ekstraklasy. Sędzia Złotek chciał ukarać żółtą kartką piłkarza... spoza kadry meczowej
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Mariusz Złotek wraz ze swoim zespołem sędziowskim nie popisali się w trakcie pojedynku Wisły Kraków z Rakowem Częstochowa (3:2), kiedy to chcieli ukarać żółtą kartką jednego z siedzących na trybunach zawodników za to, że zdjął maskę zasłaniająca usta oraz nos.

„Biała Gwiazda” odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad beniaminkiem Ekstraklasy, które przybliżyło zespół z województwa małopolskiego do utrzymania w polskiej elicie i jednocześnie pozbawiło drużyny z Częstochowy szans na załapanie się do grupy mistrzowskiej.

Ta informacja jest najważniejszą płynącą z tego spotkania, o którym będzie się mówiło także ze względu na zachowanie Mariusza Złotka.

Arbiter prowadzący ten mecz dostał sygnał od sędziego technicznego Sebastiana Jarzębaka, że jeden zawodników gospodarzy siedzący na trybunie nie zasłania twarzy maseczką i tym samym łamie ustalone zasady narzucone w protokole medycznym.

Sędzia postanowił osobiście zareagować na to zdarzenie i w 80. minucie spotkania przerwał zawody, aby udać się do sektora zajmowanego przez graczy Wisły Kraków z trzymaną w ręku żółtą kartką dla piłkarza nieprzestrzegającego obowiązujących reguł.

Złotek po dotarciu na miejsce i wskazaniu gracza przez Jarzębaka wezwał do siebie... kontuzjowanego Alona Turgemana, który nie znajdował się w kadrze meczowej „Białej Gwiazdy”.

Izraelczyk w krótkiej rozmowie z arbitrem przyznał, że rzeczywiście zdjął na chwilę maskę, ale nie może zostać przez niego ukarany, bo nie został uprawniony przez sztab szkoleniowy do udziału w tym spotkaniu.

50-latek musiał w takiej sytuacji szybko się zreflektować i wycofać z zamiaru pokazania piłkarzowi żółtej kartki, aby po chwili wznowić rywalizację na boisku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy