Kuriozalna sytuacja z kolczykiem w Serie A. Thiago Motta zdjął zawodnika po... dziesięciu minutach od wpuszczenia go na boisko [WIDEO] fot. CBS Sports

M'Bala Nzola nie zdołał spełnić żądania sędziego dotyczącego odpięcia kolczyka z ucha. W związku z tym trener Thiago Motta zdjął go z boiska po dziesięciu minutach od wprowadzenia Angolczyka do gry w drugiej połowie spotkania Spezii Calcio z Interem Mediolan (1:3).

Środkowy napastnik nie może pochwalić się posiadaniem mocnego statusu w szeregach zespołu zamieszanego w walkę o utrzymanie w Serie A. Dlatego stosunkowo często rozpoczyna mecze na ławce rezerwowych.

Nie inaczej było w przypadku starcia z Interem Mediolan. Spezia Calcio walczyła dzielnie z faworyzowanym przeciwnikiem, ale schodziła na przerwę, przegrywając jedną bramką, i po powrocie do gry w drugiej połowie nie była w stanie skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Samira Hadanovicia.

Z tego powodu trener Thiago Motta posłał w 60. minucie meczu do boju M'Balę Nzolę. Trzykrotny reprezentant Angoli wszedł naładowany pozytywną energią na boisko, by po kilku chwilach zostać poproszonym przez sędziego o wyjęcie z ucha kolczyka, który mógłby stwarzać zagrożenie jemu oraz innym uczestnikom pojedynku.

Odpięcie nieregulaminowego przedmiotu powinno wydać się w teorii bardzo prostą rzeczą do wykonania. Tymczasem 25-letni zawodnik miał z tym poważny problem. Nie potrafili sobie z tym poradzić nawet jego koledzy z drużyny oraz rywale.

Szkoleniowiec Spezii Calcio był do tego stopnia niepocieszony niedopatrzeniem oraz nieudolnością napastnika, że ściągnął go z boiska po dziesięciu minutach od wprowadzenia z ławki. W jego miejsce został wprowadzony inny atakujący - Janis Antiste.