Kurt Zouma o krok od odejścia z Chelsea. W środę mają odbyć się testy medyczne

Kurt Zouma o krok od odejścia z Chelsea. W środę mają odbyć się testy medyczne fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Loic Tanzi I Julien Maynard

Przeprowadzka Kurta Zoumy z Chelsea do West Hamu jest już bardzo blisko realizacji - podają Julien Maynard oraz Loïc Tanzi.

West Ham od pewnego czasu starał się o zakontraktowanie Zoumy. Jak pisał kilkadziesiąt godzin temu TheAthletic.com, problemem pozostawała wysokość wynagrodzenia dla środkowego obrońcy Chelsea. Wszystko wskazuje na to, że został on rozwiązany. Francuscy dziennikarze donoszą, że każda ze stron dała „zielone światło” na przeprowadzenie operacji.

Chelsea i West Ham osiągnęły porozumienie na poziomie 30 milionów euro. Sam Zouma dogadał się z kolei z „Młotami” w sprawie umowy na pięć sezonów. Maynard dodaje, że planowane są już testy medyczne. Prawdopodobnie odbędą się w środę w Paryżu.

26-letni Zouma zakończy swoją przygodę z Chelsea, która rozpoczęła się w 2014 roku. W tym czasie obrońca rozegrał 151 meczów w koszulce „The Blues”. W międzyczasie był też wypożyczany do Saint-Étienne (zaraz po transferze), Stoke City oraz Evertonu.

Tuż po dopięciu sprzedaży Zoumy Chelsea powinna przejść do ofensywy dotyczącej pozyskania Julesa Koundé z Sevilli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy