Kurt Zouma prawdopodobnie pożegna się z Chelsea

Kurt Zouma prawdopodobnie pożegna się z Chelsea fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Julien Maynard

Kurt Zouma może opuścić tego lata Chelsea - informuje Julien Maynard.

Jak napisał francuski dziennikarz na Twitterze, można spodziewać się, że 26-letni obrońca pożegna się w tym oknie ze Stamford Bridge. Po zawodnika zgłosiło się już Wolverhampton Wanderers, lecz sam Zouma odmówił. Zainteresowanie jego osobą wykazują również Everton i Tottenham, a także Roma. José Mourinho początkowo chciałby go wypożyczyć. Kierunek transferu na razie nie jest przesądzony, ale same przenosiny piłkarza są bardzo prawdopodobne.

Zouma jest związany z Chelsea od 2014 roku. W międzyczasie londyńczycy wypożyczali go do Saint-Étienne, Stoke City oraz Evertonu. W tym ostatnim spędził sezon 2018/2019.

Jeśli chodzi o występy w koszulce Chelsea, Zouma zgromadził ich do tej pory 150. W poprzednim sezonie rozegrał 24 spotkania w Premier League, notując w nich pięć trafień. Licząc wszystkie rozgrywki, wybiegał na murawy 36 razy.

Kontrakt łączy obie strony do 30 czerwca 2023 roku.

Zouma był członkiem francuskiej kadry na EURO 2020, ale w czasie turnieju nie pojawił się na boisku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy