Kwadwo Asamoah coraz bliżej powrotu do Serie A. Trwają negocjacje

Kwadwo Asamoah coraz bliżej powrotu do Serie A. Trwają negocjacje fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianlcua Di Marzio

Kwadwo Asamoah prowadzi rozmowy z przedstawicielami Cagliari Calcio - poinformował Gianluca Di Marzio.

Wielokrotny reprezentant Ghany dał się poznać jako solidny zawodnik występujący na poziomie Serie A i dlatego można było przypuszczać, że nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy po zakończeniu swojego pobytu w Interze Mediolan.

32-letni pomocnik przesiedział jednak zdecydowanie większą część poprzednich rozgrywek na ławce rezerwowych lub trybunach i dlatego nie mógł liczyć na dostanie satysfakcjonującego go oferty.

Mimo to doświadczony zawodnik zamierzał spokojnie poczekać na otrzymanie najlepszej dla siebie propozycji i niewykluczone, że takowa właśnie do niego napłynęła ze strony Cagliari Calcio.

Gainluca Di Marzio uważa, że doświadczony zawodnik prowadzi zaawansowane rozmowy z „Isolani”, które mogą wkrótce zakończyć się sukcesem.

Drużynie prowadzonej przez Eusebio Di Francesco zależy na jak najszybszym osiągnięciu ewentualnego porozumienia z Ghańczykiem, aby ten mógł pomóc jej wydostać się ze strefy spadkowej, do której włoski klub trafił po serii dwunastu ligowych spotkań bez zwycięstwa.

Jeżeli 32-latek zdecyduje się na podpisanie kontraktu z Cagliari Calcio, to spotka w tym zespole swoich starych znajomych z Interu Mediolan - Diego Godína i Radję Nainggolana.

Asamoah poza reprezentowaniem barw „Nerazzurrich” występował na Półwyspie Apenińskim jeszcze w Udinese oraz Juventusie. Największe sukcesy odnosił naturalnie ze „Starą Damą”, z którą świętował wywalczenie między innymi sześciu tytułów mistrzowskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy