Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji

Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji fot. CONMEBOL
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska poinformowała o nabyciu praw do pokazywania pozostałej części trwających eliminacji Mistrzostw Świata w 2022 roku ze strefy CONMEBOL.

Dokładnie za miesiąc rozpocznie się na Starym Kontynencie batalia o uzyskanie trzynastu miejsc uprawniających do startu w mundialu organizowanym przez Katar w końcowej fazie 2022 roku.

Olbrzymią chęć na wywalczenie jednego z biletów na ten turniej ma reprezentacja Polski, która w swojej grupie eliminacyjnej zmierzy się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Bezpośredni awans wywalczy zwycięzca grupy. Z kolei ekipa z drugiej pozycji weźmie udział w barażach, gdzie do rozdania będą jeszcze trzy wejściówki na udział w Mistrzostwach Świata.

Wszystkie spotkania z udziałem „Biało-Czerwonych” będziemy mogli obejrzeć w Telewizji Polskiej, która postanowiła sprawić dodatkową frajdę swoim odbiorcom i przed startem europejskich eliminacji poinformowała o nabyciu praw do pokazywania pozostałej części kwalifikacji do tej imprezy drużyn ze strefy CONMEBOL.

Zespoły z Ameryki Południowej mają za sobą już cztery rozegrane kolejki, po których na dobrej drodze do wywalczenia awansu na mundial w Katarze znajdują się Brazylia, Argentyna, Ekwador oraz Paragwaj. Ponadto Urugwaj plasuje się na miejscu barażowym oznaczającym starcie z ekipą ze strefy OFC.

W tym zestawieniu może się jeszcze sporo zmienić, ponieważ przed wymienionymi zespołami jest dużo spotkań do rozegrania, które będziemy mogli od końcówki marca śledzić na TVP Sport, stronie internetowej oraz aplikacji mobilnej.

„Już niedługo start eliminacji do mundialu w Katarze! Dla widzów TVP Sport kolejna niespodzianka i aż 41 meczów strefy CONMEBOL czyli Brazylia, Argentyna, Kolumbia, Urugwaj, Chile - Południowa Ameryka w najlepszym wydaniu” - napisał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Telewizja Polska swoją przygodę z transmitowaniem eliminacji ze strefy CONMEBOL rozpocznie w piątek od pokazania starcia Chile z Paragwajem.

PLAN TRANSMISJI SPOTKAŃ KWALIFIKACJI Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ

czwartek, 25 marca

Boliwia – Peru (22:00)
Wenezuela – Ekwador (23:00)

piątek, 26 marca

Chile – Paragwaj (1:30) – transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji
Kolumbia – Brazylia (23:00) – transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

sobota, 27 marca

Argentyna – Urugwaj (01:00) – transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

wtorek, 30 marca

Ekwador – Chile (23:00) – transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji 

środa, 31 marca

Urugwaj – Boliwia (00:30)
Paragwaj – Kolumbia (01:15)
Brazylia – Argentyna (2:30) – transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji
Peru – Wenezuela (3:00)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy