Kwalifikacje strefy Oceanii do mundialu w Katarze storpedowane przez koronawirusa

Kwalifikacje strefy Oceanii do mundialu w Katarze storpedowane przez koronawirusa fot. fifg / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Transfery.info

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w strefie Oceanii nie przebiegają po myśli organizatorów. Z dotychczasowych sześciu zaplanowanych spotkań udało się rozegrać zaledwie trzy, na co wpływ mają liczne ogniska koronawirusa.

Początkowo eliminacje do Mistrzostw Świata w strefie Oceanii z udziałem 11 zespołów miały rozpocząć się we wrześniu 2020 roku. Szalejąca pandemia koronawirusa doprowadziła natomiast do przesunięcia terminów, a w finalnym rozrachunku – zredukowania liczby uczestników i zmiany lokalizacja rozgrywania spotkań.

Osiem ekip udało się do Kataru, gdzie pomiędzy 17 a 30 marca ma zostać wyłoniona drużyna, która o wyjazd na mundial zagra z czwartym zespołem strefy CONCACAF.

Wszelkie dokonane czynności nie ułatwiły przeprowadzenia turnieju, bowiem inauguracyjny mecz Vanuatu z Tahiti został odwołany z przyczyn nadmiernej liczby zakażeń koronawirusem u tych pierwszych. Trzy kolejne spotkania udało się natomiast rozegrać.

Koronawirus dał o sobie znać również w niedzielę, ponieważ odwołane zostały dwie zaplanowane na ten dzień rywalizacje. Vanuatu nie jest w stanie uzbierać wymaganej liczby zawodników na spotkanie z Wyspami Salomona, natomiast z tej samej przyczyny Wyspy Cooka zrezygnowały ze starcia przeciwko Tahiti.

Trudna sytuacja kadrowa sprawiła, że reprezentacja Vanuatu wycofuje się z dalszych zmagań eliminacji do Mistrzostw Świata. Zwraca się przy tym z prośbą o odstąpienie od sankcji dyscyplinarnych.

Na wtorek zaplanowane są dwa kolejne mecze. Papua-Nowa Gwinea podejmie Nową Kaledonię o godzinie 15, natomiast o godzinie 18 odbędzie się spotkanie pomiędzy Nową Zelandią a Fidżi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy