2024-09-01 23:27:01; Aktualizacja: 1 godzina temu
Kylian Mbappé odpowiada krytkom i daje Realowi trzy punkty! Ale ta asysta przy golu Francuza [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Kylian Mbappé strzelił dwa gole, a jego Real Madryt zapisuje się drugie w tym sezonie trzy punkty. Dzięki temu zajmuje w tabeli drugie miejsce ze stratą czterech oczek do FC Barcelony. Ozdobą spotkania była natomiast asysta, jaką przy trafieniu Francuza popisał się Federico Valverde.

Kylian Mbappé od bramki w Superpucharze Europy przeciwko Atalancie (2-0) zaliczył serię trzech spotkań bez gola. Po niektórych momentach dziennikarza zarzucali supergwieździe mistrza Hiszpanii, że wygląda jak ciało obce w stosunku do reszty swoich kolegów. Najlepszą odpowiedzią na krytykę są oczywiście bramki.

Na te w niedzielę Estadio Santiago Bernabéu czekało do 67. minuty. O ile pierwsza połowa zakończyła się bez goli, o tyle po zmianie stron podopieczni Carlo Ancelottiego ruszyli do ataku.

Cudownym zagraniem piętą popisał się Federico Valverde, który znalazł w polu karnym byłego napastnika PSG. Ten w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić i kilka sekund później prezentował swoją cieszynkę.

Na tym 25-latek nie zamierzał poprzestawać. W 74. minucie arbiter dopatrzył się faulu na Viniciusie Júniorze i wskazał na wapno, a za moment do piłki podszedł Mbappé, kompletując dublet.

Ancelotti nie zamierza forsować swojego zawodnika, co udowodnił pod koniec rywalizacji. Zdjął go z boiska, a na plac desygnowano Lukę Modricia.

Rezultat już nie uległ zmianie i Real Madryt pokonał u siebie Real Betis. Dzięki temu po czterech kolejkach LaLigi strata do liderującej FC Barcelony to cztery punkty.