LA Galaxy rozstaje się z piłkarzem przez… rasistowskie wpisy jego żony [OFICJALNIE]

LA Galaxy rozstaje się z piłkarzem przez… rasistowskie wpisy jego żony [OFICJALNIE] fot. Katai [Instagram]
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Associated Press | LA Galaxy

Aleksandar Katai nie będzie dłużej występował w barwach LA Galaxy. Wszystko przez wpisy jego żony na temat antyrasistowskich protestów, które opanowały Stany Zjednoczone.

Klub ogłosił rozwiązanie umowy z Serbem za porozumieniem stron w piątek. Decyzja działaczy ekipy z „Miasta Aniołów” została podjęta wskutek postów, które zamieściła na swoim Instagramie żona piłkarza, Tea. Galaxy określiło je mianem „rasistowskich i pełnych przemocy”.

Odwołując się do fali antyrasistowskich wystąpień, które mają miejsce już nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie, żona zawodnika w języku serbskim wezwała władze do „zabicia tych g*wien” i nazwała protestujących „obrzydliwym bydłem”.

W opublikowanym komunikacie LA Galexy podkreśla, że „stoi twardo przeciwko jakimkolwiek przejawom rasizmu, w tym również takiemu sugerującemu przemoc czy dążącego do poniżenia wysiłku tych, którzy walczą o równość rasową”.


Sam piłkarz przeprosił już na Instagramie, określając posty swojej żony „nieakceptowalnymi”. Dodał też, że tego typu zachowanie nie jest ani współdzielone, ani tolerowane przez jego rodzinę.

„Rasizm, szczególnie ten w stosunku do osób czarnoskórych, nie jest obecny jedynie w USA i Europie, ale na całym świecie. Stanowczo potępiam białą supremację, rasizm i przemoc w stosunku do osób o innym kolorze skóry.” – napisał.


Katai do Galaxy trafił zimą z Chicago Fire. Dla nowego zespołu przed wybuchem pandemii koronawirusa zdołał rozegrać dwa spotkania.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy