Łączono go z Legią Warszawa, właśnie strzelił pierwszego gola w barwach swojej drużyny [WIDEO] fot. TV
Źródło: FOX Soccer

Houston Dynamo mierzyło się w nocy z St. Louis City w ramach Ligi Mistrzów CONCACAF (1:2). Do siatki trafił Sebastian Kowalczyk.

Liga Mistrzów CONCACAF to rozgrywki, w których uczestniczą czołowe kluby z krajów Ameryki Północnej, Ameryki Centralnej i Karaibów. W jednej z par pierwszej rundy edycji 2024 los przydzielił do siebie dwóch przedstawicieli MLS - Houston Dynamo oraz St. Louis City. Pierwsze starcie pomiędzy ekipami odbyło się w nocy z wtorku na środę.

Zespół z St. Louis objął prowadzenie w 61. minucie po bramce Tima Parkera. Nieco ponad 10 minut później wyrównał Sebastian Kowalczyk. Polak otrzymał bardzo dokładne płaskie podanie ze skrzydła od Ibrahima Aliyu i skierował piłkę do siatki. Finalnie nie dało to jednak remisu jego drużynie, bo gospodarze zwyciężyli 2:1 - na listę strzelców wpisał się Hosei Kijima.

Kowalczyk przebywał na murawie od początku meczu. W 84. minucie został zmieniony przez Daniela Steresa.

Dla ofensywnego pomocnika to pierwsza bramka w 10. występie w trykocie ekipy z Houston, do której dołączył w połowie poprzedniego roku.

Ostatnio 25-latek został połączony z Legią Warszawa. Mateusz Borek w programie „Moc Futbolu” w Kanale Sportowym przyznał jednak, że były zawodnik Pogoni Szczecin podziękował wicemistrzowi Polski za możliwość przenosin do niego. Chce skupić się na walce o miejsce w podstawowym składzie amerykańskiego zespołu.

Jego drużynę czeka rewanż z ekipą z St. Louis 28 lutego (początek o 4:30).