2024-10-24 21:17:53; Aktualizacja: 3 dni temu
Ładne obrazki przy Słonecznej. Kibice Jagiellonii Białystok świętowali razem z drużyną [WIDEO] Fot. TVP Sport
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: TVP Sport [X]

Jagiellonia Białystok w drugiej kolejce Ligi Konferencji odniosła swoje drugie zwycięstwo. Tym razem jej wyższość uznać musiał mołdawski Petrocub Hîncești, który przegrał przy Słonecznej 0-2 po dwóch trafieniach Afimico Pululu. Ten triumf waży bardzo dużo, co było również widać po wielkiej radości kibiców aktualnego mistrza kraju.

Jagiellonia Białystok fazę ligową rozgrywek Ligi Konferencji rozpoczęła od sensacyjnego zwycięstwa nad faworyzowaną Kopenhagą. Wtedy podopieczni trener Adriana Siemieńca w meczu rozgrywanym na Parken wyszarpali wygraną w samej końcówce doliczonego czasu gry, kiedy to do siatki trafił Darko Czurlinow. Wcześniej natomiast na listę strzelców wpisał się również Afimico Pululu.

Po trzech tygodniach przerwy nadeszła pora na drugą serię gier, w której urzędujący mistrz Polski gościł na własnym stadionie mołdawski Petrocub Hîncești. Tytuł faworyta należał oczywiście do gospodarzy, którzy tego wieczoru wykonali przy Słonecznej kawał świetnej roboty.

Co prawda po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, lecz spora determinacja pozwoliła ostatecznie Jagiellonii dopiąć swego. Pierwszy konkret pojawił się jednak dopiero w 69. minucie, a mowa tu dokładniej o otwierającej bramce zdobytej przez Pululu. Chwilę później dzięki niemu cały stadion oszalał z radości raz jeszcze, a wszystko to przez drugiego gola angolskiego gracza.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik pozostał niezmieniony, w związku z czym drużyna trenera Siemieńca mogła cieszyć się ze swojej drugiej wygranej w trwającej edycji Ligi Konferencji. Jest to duży sukces, ponieważ na ten moment znajduje się ona na prostej drodze do zapewnienia sobie gry w fazie pucharowej.

Po końcowym gwizdku cała drużyna świętowała komplet punktów razem ze swoimi kibicami, co na portalu X prezentuje krótki film dodany przez TVP Sport.