Lafont chce opuścić Fiorentinę. Olbrzymia szansa dla Drągowskiego!

2019-06-28 12:09:23; Aktualizacja: 4 lata temu
Lafont chce opuścić Fiorentinę. Olbrzymia szansa dla Drągowskiego! Fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: TuttoMercatoWeb.com | Ouest France | Goal.com

Alban Lafont zamierza wrócić do rodzimego kraju po zaledwie jednym roku spędzonym w Fiorentinie.

Włoskie i francuskie media zgodnie informują, że utalentowany bramkarz przystał na propozycję przedstawioną mu przez FC Nantes i chce dołączyć do ekipy „Kanarków” w celu zastąpienia między słupkami Cipriana Tătăruşanu, który z kolei nie zdecydował się na kontynuowanie kariery w tym klubie i zaakceptował ofertę Olympique'u Lyon.

„TuttoMercatoWeb.com” i „Ouest France” są przekonane, że zgodę na odejście swojego piłkarza wyraziła także sama Fiorentina. „Viola” nie chce jednak definitywnie kończyć współpracy z 20-letnim zawodnikiem i planuje go tylko wypożyczyć.

Jedne źródła mówią o możliwości jego dwuletniego lub rocznego tymczasowego transferu z opcją wykupu przez drużynę ze Stade de la Beaujoire. Kluby powinny wkrótce wypracować zadowalające obie strony porozumienie w tej kwestii.

„Goal.com” sugeruje, że po odejściu Lafonta jego miejsce w Fiorentinie mógłby zająć Mattia Perin, który wobec zbliżającego się powrotu Gianluigiego Buffona spadł na trzecie miejsce w hierarchii bramkarzy Juventusu. Pozostałe media uważają jednak, że jest mu zdecydowanie bliżej do Romy, dlatego w ich opinii nowym numerem jeden w „Violi” ma zostać Bartłomiej Drągowski.

Polak po bardzo dobrych występach na wypożyczeniu w Empoli cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony różnych klubów występujących we Włoszech czy Anglii. 21-latek był początkowo zdecydowany na transfer, ale w zaistniałej sytuacji może zdecydować się ostatecznie na pozostanie na Stadio Artemio Franchi.

Alban Lafont trafił minionego lata do Fiorentiny z Toulouse za osiem milionów euro. Od tego czasu rozegrał 38 spotkań w zespole z Serie A i zachował w nich dziesięć czystych kont.