LaLiga: Bez systemu VAR to Real Madryt byłby liderem tabeli

2023-05-25 21:18:54; Aktualizacja: 1 rok temu
LaLiga: Bez systemu VAR to Real Madryt byłby liderem tabeli
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Mundo Deportivo

Real Madryt ma obecnie w tabeli LaLigi 74 „oczka”, ale gdyby nie decyzje systemu VAR, tych punktów byłoby o cztery więcej. Analogicznie FC Barcelona straciłaby aż 10 „oczek” i zajmowała drugą pozycję - analizuje „Mundo Deportivo”.

Dzisiaj w Hiszpanii bardzo wiele mówi się o pracy arbitrów VAR, a sprawa zyskała na rozgłosie po wyrzuceniu z boiska Viníciusa Júniora bez pokazania odpowiednich powtórek.

Następstwem tego była decyzja o wyrzuceniu sześciu bardzo doświadczonych sędziów od następnego sezonu. Jednocześnie Ignacio Iglesias Villanueva stracił pracę już teraz.

***

Sędzia Ligi Europy nie zorientował się, że dał jednemu piłkarzowi dwie żółte kartki. O włos od totalnej kompromitacji [WIDEO]

***

„Mundo Deportivo” postanowiło wziąć na warsztat decyzje podejmowane przez wspomniany system i przedstawiło symulację tabeli bez użycia tej technologii.

Jak podaje dziennik, FC Barcelona nie tylko nie byłaby mistrzem Hiszpanii, ale także zajmowałaby drugie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, a to za sprawą 75 punktów (dziś ma ich 85).

Real Madryt bez VAR-u miałby nie 74, lecz 78 „oczek”, co jest efektem dodania mu dwóch zdobytych bramek i anulowania pięciu straconych goli.

Dziś z mistrzostwa Hiszpanii cieszy się „Blaugrana”, a „Los Blancos” cały czas walczą o drugie miejsce na koniec rozgrywek.